Dla Twojego domu

Ogród

Doniczki i osłonki ceramiczne

Doniczki i osłonki ceramiczne

Istnieją materiały, które już samą swoją fakturą dodają nieodpartego uroku przedmiotom, które są z nich wykonane. Ceramika to doskonały przykład. Doniczki i osłonki ceramiczne to kwintesencja niewymuszonego szyku i elegancji. Dodadzą uroku zarówno wnętrzu jak i powierzchni balkonu, czy patio.

Osłonki Meggi to kwintesencja industrialnego stylu, połączona z niebanalnymi rozwiązaniami kolorystycznymi. Stojak z drutu malowanego proszkowo stanowi wyjątkowy, ale przede wszystkim ciekawy akcent. Doskonale sprawdzi się on zarówno w pomieszczeniach w stylu loftowym, gdzie dominuje surowa forma, jak i „ciepłych” wnętrzach w stylu skandynawskim.

Wbrew pozorom kwestia doboru doniczki do rodzaju rośliny jaką planujemy w niej posadzić nie jest bez znaczenia. Rośliny wielokolorowe i bogato kwitnące najlepiej będą prezentowały się w osłonkach gładkich i w stonowanych kolorach. Nadmiar kontrastujących ze sobą, intensywnych barw nie jest wskazany w pomieszczeniach, w których chcemy się wyciszyć, ponieważ zbyt intensywnie pobudzają mózg. Efekt ten będzie pożądany za to w ponuro prezentującej się przestrzeni, jeśli chcemy ją ożywić. Musimy pamiętać o tym, aby kolor osłonki był dobrany do kwiatów w sposób komplementarny lub analogiczny – to zagwarantuje nam niezwykły efekt dekoracyjny.

Kolejnym elementem, którym jesteśmy w stanie manipulować, aby jeszcze ciekawiej zaaranżować roślinny kącik w mieszkaniu lub na tarasie, są różne kształty doniczek. Zabawa formą, przy zachowaniu klasycznej kolorystyki należy do najnowszych trendów dizajnerskich, pozwala stworzyć niepowtarzalne wrażenia

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *