Dla Twojego domu

Kuchnia

Jakie garnki do indukcji? Poznaj nasze propozycje!

Jakie garnki do indukcji? Poznaj nasze propozycje!

                Płyty indukcyjne to coraz częściej wybierany rodzaj wyposażenia kuchni. Są bezpieczne, wygodne i łatwe w utrzymaniu czystości, a dodatkowo cechuje je oszczędność prądu. Idealnie komponują się z trendem kuchni nowoczesnych i minimalistycznych. Indukcja posiada szereg zalet, dzięki którym przewyższa popularnością inne rodzaje kuchenek. Aby w pełni wykorzystać jej możliwości, niezbędne są specjalne garnki na płytę indukcyjną. Z tego artykułu dowiesz się, w jakie garnki do indukcji warto zainwestować.

Garnek indukcyjny – co to jest?

                Garnek indukcyjny to taki, który funkcjonuje poprawnie na płycie indukcyjnej. Aby tak się działo, musi posiadać dno z właściwościami ferromagnetycznymi – w dnie naczynia gromadzi się pole magnetyczne, które wyczuwa płyta indukcyjna. W momencie zetknięcia się obu powierzchni, pole grzewcze nagrzewa się. Zwykły garnek bez ferromagnetycznego dna nie zostanie wykryty przez płytę indukcyjną.

Najlepsze garnki na indukcję – nasz ranking

                W sprzedaży dostępne są różne rodzaje garnków, jednak nie wszystkie z nich nadają się do użytku na kuchenkach indukcyjnych. Poniżej przedstawiamy nasze najlepsze propozycje garnków do płyty indukcyjnej.

  • Garnki do kuchni indukcyjnych z linii Winston

Garnki z linii Winston zostały przystosowane do wszystkich rodzajów kuchenek, w tym do indukcji. Są wykonane z wytrzymałej, solidnej stali nierdzewnej, odpornej na zarysowania i przypalenia. Są niezwykle wygodne w użytkowaniu dzięki swojej prostej budowie. Linia Winston cechuje się również łatwością podczas czyszczenia dzięki gładkiej powierzchni stali.

  • Garnki indukcyjne z linii Primo

Istotną cechą podczas wyboru garnka do kuchenki indukcyjnej jest posiadanie dna kapslowego. Polega ono na wtopieniu aluminiowego krążka, dzięki któremu ciepło zostanie lepiej rozprowadzone po naczyniu. Taki rodzaj dna został wykorzystany przy produkcji garnków linii Primo. Ta linia garnków wysokiej jakości została wykonana ze stali nierdzewnej. Ich dno kapslowe akumuluje ciepło i gwarantuje jego równomierne rozprowadzenie. Umożliwia to gotowanie z małą ilością wody i zachowanie cennych wartości odżywczych potraw. W komplecie posiadają również pokrywy szklane, umożliwiające podglądnięcie zawartości podczas gotowania.

  • Wysokie garnki do indukcji z miarką

Przy wyborze garnków do płyty indukcyjnej liczy się ich skuteczność i przewodzenie dna – im więcej warstw posiada, tym lepiej. Niekiedy stal sama w sobie słabo przewodzi ciepło, przez co między jej warstwami umieszczane są miedziane lub aluminiowe wkładki. Pomagają one dostarczyć energię cieplną do środka garnka, a dzięki niej przyspiesza się proces nagrzewania. Wpływa to też na długość utrzymania ciepłej potrawy w naczyniu. Linia wysokich garnków z miarką cechuje się wysokiej jakości stalą nierdzewną, solidnymi, nitowanymi uchwytami, szklaną pokrywą w zestawie oraz przede wszystkim wielowarstwowym dnem. To właśnie za jego sprawą potrawa będzie gotowa szybciej niż ta przygotowywana w garnku z klasycznym dnem. Praktycznym dodatkiem wyróżniającym te linię garnków jest podziałka znajdująca się wewnątrz, dzięki której można precyzyjnie wymierzyć ilość znajdujących się w środku płynów.

  • Garnki na indukcję emaliowane z linii Flores

Nie tylko garnki wykonane ze stali nierdzewnej będą dobrym pomysłem przy posiadaniu płyty indukcyjnej. Świetną propozycją będą klasyczne, emaliowane garnki, które łączą w sobie tradycję i nowoczesność. Tradycję, ponieważ pamiętamy je jeszcze z czasów dzieciństwa, kiedy swoimi barwnymi malunkami ozdabiały kuchenny blat, a nowoczesność, ponieważ świetnie wpasowują się w nowoczesny trend ekologii i zdrowego odżywiania. Garnki emaliowane linii Flores są przeznaczone do użytku na każdym rodzaju kuchenki, łącznie z płytą indukcyjną. Posiadają piękne, kolorowe rysunki kwiatów i występują w wielu praktycznych rozmiarach, a przede wszystkim są bezpieczne dla produktów spożywczych. Szklista powłoka emalii blokuje przedostawanie się do gotowanych potraw szkodliwych dla zdrowia substancji i alergenów, zmniejsza też namnażanie się bakterii. Właśnie dlatego garnki emaliowane są przeznaczone dla alergików, małych dzieci oraz osób z nietolerancjami pokarmowymi.

Garnki do kuchenek indukcyjnych – największe korzyści

1.  Kuchenki indukcyjne i kompatybilne z nimi dobre garnki to przede wszystkim oszczędność energii. Porównując indukcję ze standardowymi płytami grzewczymi może być to nawet 25% oszczędności. Płyta indukcyjna rozpoznaje wielkość naczynia i grzeje się tylko na takim obszarze, jaki jest wymagany.

2. Ich kolejną zaletą jest mocno skrócony czas gotowania potraw, który według obliczeń może być zredukowany nawet o 30%.

3. Indukcja działa na zasadzie przetwarzania energii w ciepło, ale nie na płycie, tylko w środku garnka. Jego powierzchnia nie nagrzewa się podczas gotowania, dlatego eliminuje ryzyko poparzenia się.

4. Z tego samego powodu utrzymanie garnka na indukcję i płyty grzewczej w czystości jest dużo łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnych kuchenek – kawałki jedzenia które spadają na jej powierzchnię nie przypalają się i są łatwe do usunięcia.

Jakie garnki do indukcji? Podsumowanie

                Zarówno płyty jak i garnki przeznaczone do indukcji posiadają nie bez powodu wielu zwolenników. Płyty indukcyjne są estetyczne, oszczędne i łatwe w utrzymaniu czystości, a przeznaczone do nich garnki są ogólnodostępne w sprzedaży. Pomagają zaoszczędzić czas i energię włożoną w przygotowywanie codziennych potraw, dzięki czemu możemy poświęcić więcej uwagi na czas wolny spędzany w rodzinnym gronie.

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *